Outdoor

Outdoor Jde se ven!
Hurá, outdoorová sezóna je tu a slunce zase pravidelně svítí! Pro děti a rodiny znamenají první sluneční paprsky signál pro trávení času venku. V tomto tematickém článku Vás informujeme o správných dětských hračkách na zahradu, do parku nebo na dovolenou. .

 

Hraní na zahradě
Každé dítě je rádo, když může bosýma nohama nebo v botách běhat ve vlastní zahradě nebo na sousední louce. Přitom se dají také pozorovat živočichové. Nic nedává dětem tolik kreativních impulzů jako hraní v přírodě a s přírodou. S větvemi, pískem a kameny se dají vymyslet ty nejúžasnější hry. Něčím extra jsou potom hračky na zahradu jako je pískoviště nebo domeček na hraní.

V pískové pekárně

Když je řeč o hračkách na zahradu, myslí většina hned na pískoviště. To se většinou postaví na pevné místo a naplní speciálním pískem do pískovišť, který je velmi jemný a hygienicky čistý.
Umístěte pískoviště v dohledu z terasy nebo kuchyňského okna a zvolte stinné místo, abyste dítě chránili před úžehem. Pískoviště stojí nejbezpečněji na rovné ploše. Vyhněte se každopádně kostkám nebo betonovým zemím kvůli riziku poranění. Trávník zachytí malé pády z okraje pískoviště.
Tip: Z hygienických důvodů vyměňujte písek ročně a zakrývejte ho přes zimu a při delším nehraní v pískovišti, aby se nestalo záchodem pro kočky apod.

 

Pískoviště
Pomocí formiček, hrabáků, lopatek a kyblíčků se dají skvěle postavit umělecké kousky. Mnohé děti vaří s pískem, kaménky a vodou smyšlené nápoje a pokrmy a prodávají je pak ve svém pískovém baru. V pískovišti stojí také hračky do vody a bagr, sklápěčka a ruční vozík.
Hračky na písek

 

Domečky na hraní

Domeček na hraní – malá zahradní vila

Domečky na hraní a stany v zahradě jsou výborným základem pro kreativní hraní rolí, např. na indiány. Hrací domečky jsou vyrobené z umělé hmoty a některé modely z robustního, počasí odolného dřeva. Jsou různě nalakované. Většina domečků má otevírací okna a dveře i malé verandy pro reálné herní situace. Některé domečky stojí na pilířích a mají dokonce skluzavku nebo malou průlezku nahoru. Mnohé hrací věže mají integrované houpačky. Výběr je obrovský.

Létání do oblak a jiná dobrodružství

Houpačky a skluzavky se dají přirozeně také koupit zvlášť. Dbát byste měli na hladké a velmi kvalitní zpracování povrchu. Výchozí pro správnou houpačku je především hmotnost dítěte. Houpačky pro miminka mají sedátko s bezpečnostní ochranou. I přesto by se měla houpat jen ta miminka, která umí samostatně sedět. V houpacích sítích může současně sedět více malých dětí, nebo možná i ležet a klidně se houpat sem a tam. Při montáži na zahradě dbejte na bezpečné ukotvení se stabilním základem a pravidelnou údržbu.

 

Houpačky
Skluzavky

 

Jdeme se koupat!
Hračky do vody

Hračky do vody pro velké i malé

Ať už BIG Waterplay, Aquaplay nebo jiné výrobky pro milovníky vody, hraní s vodou, pískem a blátem nadchne děti na celém světě. BIG Waterplay a Aquaplay nabízí vodní dráhy s průplavy, čluny, loďkami a mnohým dalším. Děti od 3 let musí experimentovat s vodními proudy a překážkami a vytvořit si tak chápání pro fyzikální zákony a spojitosti. Všechny umělohmotné díly jsou přirozeně vyráběny z kontrolovaných, bezpečných materiálů. Dráhy jednotlivých výrobců se dají spojovat a tak rozšiřovat.

Bazénky

BBazénky a bazény jsou vítaným ochlazením pro děti a rodiče v horku. Nejdůležitější pravidlo: Nikdy nenechávejte své děti bez dozoru poblíž vody nebo ve vodě! Děti se často přeceňují a dostávají se tak do prekérních situací. Většina bazénků se nafukuje pomocí pumpičky nebo je samonafukovací. Existují v různých velikostech, tvarech a barvách. V našem internetovém obchodě jsou dokonce modely se skluzavkami, sluneční stříškou nebo lehátkem. Bazénky by měly – stejně jako pískoviště – stát na rovných, stabilní, ale měkkých plochách. Odstraňte všechny ostré kamínky a dřívka ze zvolené plochy, jinak si hned bazének propíchnete a je po zábavě.


Bazénky

 


Vodní pistole a bomby
Zejména u malých dětí a miminek je třeba myslet na dostatečnou sluneční ochranu při koupání. Sluneční klobouk s ochranou týla a voděodolný sluneční krém s vysokým UV faktorem jsou nutností v letních měsících ale i na jaře a na podzim.

Vodní pistole & bomby

Vodní pistole jako je Super Soaker od Hasbro jsou skutečnou zábavou v létě. Super Soaker je vhodná od 6 let, ale v sortimentu máme i vodní stříkačky pro děti od tří let. Promluvte si nejdříve s dítětem, aby vědělo, jakých pravidel dbát. Přímé cílení do obličeje nebo na lidi, kteří nehrají, je naprosto tabu.

 

 Hračky na ven
Na dovolené nebo na louce znamenají outdoorové hračky zábavu pro celou rodinu. V současnosti je výběr tak velký, že je tu pro každého vhodný výrobek.

Inliny, skateboards atd.

Inliny a kolečkové brusle byste měli raději koupit o velikost větší, aby netlačily a při jízdě se netvořily bolestivé puchýře. Dítě by mělo raději obléct pár silných ponožek.
U školáků jsou teď velmi důležité skateboardy, longboardy a skvělé hoverboardy. Pokud na nich děti umí jistě jezdit a bydlíte někde, kde není velký provoz, mohou na nich jet dokonce do školy.


Inliny, skateboardy atd

 

Hraní s míčem

Hraní s míčem

Klasické je přirozeně kopání do míče na louce. Tyčky branky se dají naznačit postavenými lahvemi s pitím nebo batohy apod. Kdo hraje fotbal rád a často, může také postavit fotbalové branky. Větší děti mohou hrát větší zápasy se skutečným fotbalovým míčem. Menší děti se těší z toho, že překopou lehčí míč přes louku. U nás najdete také vybavení na basketbal, badminton atd. Herní sady jsou praktické na výlety a dovolenou.

Dětská trampolína

Klasikou pro každou zahradu je trampolína. K dostání jsou různé trampolíny s různým průměrem a tvrdostí pružin. Malé trampolíny mají většinou průměr jeden metr a jsou schváleny pro max. nosnost 100 kg. Děti se zabaví skákáním a dospělí mají současně efektivní sportovní přístroj. Větší trampolíny mají ochrannou síť, protože jejich pružiny většinou garantují možnost skákat výš.
Dětská trampolína

 

Hračky pro malé skokany

Hračky pro malé skokany

Kdo se raději při skákání pohybuje vpřed, sedne si na skákací míč nebo skákací zvíře. Ty je potřeba pravidelně dofukovat. Odstraňte ostré kamínky a předměty z oblasti, kde si chce dítě hrát, aby se hračka nepoškodila nebo dokonce nepraskla.

 

Zábava za každého počasí

„Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.“

Toto rčení už asi každý slyšel. Zatímco dospělí mluví o špatném počasí už při pár kapkách deště, zábava pro děti tímto teprve začíná. Skákání do kaluží, chytání dešťových kapek jazykem, hraní si s větvemi a hračkami do písku v bahně. Tím se děti skvěle zabaví. S tím správným oblečením se nemusíte bát hromad špinavého oblečení a promočených dětí, které budou nemocné. Velmi kvalitní outdoorové oblečení pro maminka a malé děti ochrání děti před větrem, vlhkem a špínou. Pro miminka je možné koupit pěkné overaly, ve kterých se dají převážet i v kočárku. Overaly pro větší děti připadají v úvahu jako zimní kombinézy.

K vybavení do deště patří:

✓ Pohodlné gumáky s profilem a stahováním na gumičku
✓ Nepromokavé kalhoty se stahováním na gumičku nebo také s kšlemi
✓ Nepromokavá bunda s kapucí


Testujte pravidelně gumáky, stejně jako všechny jiné boty dítěte, zda ještě stále velikostně a tvarově vyhovují. I z gumáků děti velmi rychle vyrostou.

Tip pro každý případ: Mějte při výletech za proměnlivého počasí nebo o dovolené vždy vybavení do deště pro dítě v kufru auta.
Outdoorové oblečení pro nejmenší

Oblečení do deště

 

Plnou parou vpřed na tříkolce, koloběžce a apod.
Dětské dopravní prostředky jsou od začátku hitem. Podle věku a vývojového stádia dítěte přichází v úvahu i jiné dopravní prostředky. Velký výběr máme u nás na eshopu.

Tady najdete všechny dětské dopravní prostředky u nás!

Bobby Car patří v dnešní době snad už k základní výbavě dětí. Zatímco malé děti ještě trénují jízdu na odrážedlech, mohou děti školkového věku trénovat udržení rovnováhy na koloběžkách. Vyřádit se mohou také na šlapacích autech. Oblíbené jsou koloběžky, auta a bagry. Zřídkakdy jsou děti vidět s ovládacími elektrickými auty. Malí závodníci by měli nejříve trénovat v bezpečné oblasti vlastního dvorku nebo v parku.
Checklist Na co dbát při výběru dětských dopravních prostředků

 

Tříkolky
Traktory, bagry, apod.
Bobby Car

 

Cyklo průvodce
Kola 12‘ s podpůrnými kolečky jsou teoreticky k dostání už pro děti od 3 let a tělesné velikosti jednoho metru. I přesto je každé dítě vývojově rozdílné. Nepřetěžujte své dítě, když ještě neudrží dobře rovnováhu, nebo když se ještě samo neodváží si sednout na kolo. Pro děti, které si už užívaly jízdu na jiných dopravních prostředcích, bude přechod na kolo snazší, protože se už těší na nová dobrodružství.
Trénujte jídu na kole nejlépe s podpůrnými kolečky na rovné louce. Místo podpůrných koleček můžete přidržovat kolo za řidítka a běžet vedle jedoucího dítěte. Aby mohlo dítě jezdit bezpečně a pohodlně, musí mu kolo velikostně vyhovovat. Pro oporu by mělo dítě dosáhnout nohama na zem. Délka noh je také důležitým kritériem, aby mělo dítě dost místo pro pohyb pedálů. S naším přehledem najdete tu správnou velikost kola. Délku kroku měříte na vnitřní straně nohy až po zem.

 

K bezpečné jízdě na kole patří přirozeně také vhodná helma s dobře sednoucím páskem na bradě a odvětrávacími otvory pro dobré provzdušnění. Další příslušenství na nové kolo pohodlně nakoupít u nás na eshopu, např. zámek na kolo, vlajku a zvonek.

 

Dětská kola
Helmy
Příslušenství na kola

 

Na cestách s mámou a tátou
Cyklovýlet s celou rodinou je skvělou akcí na víkend nebo na dovolenou. V cyklosedačce nebo cyklopřívěsu mohou jet děti pohodlně tempem dospělých. Cyklopřívěs je sice o něco méně kompaktní, ale pro mnohé cyklisty snazší než cyklosedačka na vlastním kole.
Cyklosedačky
Cyklopřívěsy
Především při cyklosedačce na řidítkách je třeba nejdříve trénovat jízdu, protože hmotnost dítěte podstatně mění pocit při jízdě. V případě cyklopřívěsu si navíc může dítě hezky zdřímnout, když je mu jízda nudná, nebo se zabaví s oblíbenou hračkou.

Všem rodinám přejeme skvělý čas strávený venku a spoustu zábavy při outdoorových aktivitách!

Se srdečnými pozdravy,
Váš tým pinkorblue.cz