-10% na kočárky & autosedačky
-10% na kočárky & autosedačky
Zkopírovat kód
4KSWG2736
00
Hod.
00
Min.
00
Sek.
Získat kupón

Průvodce koupí kočárku
Nadešel čas na koupi kočárku? Je to důležitý moment, a to hlavně pro rodiče, kteří očekávají své první dítě. Zpočátku se může zdát velmi obtížné vybrat pro dítě správný kočárek. Proto jsme pro Vás sestavili přehled najdůležitejších bodů, na výběr správného kočárku, který bude nejlépe vyhovovat Vašemu životnímu stylu a potřebám.

Jakým způsobem by mělo dítě sedět - ve směru nebo proti směru jízdy?
Nebo může dítě sedět v obou směrech?

Rozměry

Je velmi důležité, aby se kočárek dal složit například do kufru auta nebo abyste s ním mohli projít přes úzkou chodbičku, či do výtahu. Popřemýšlejte proto, jaké rozměry by měl mít Vámi vybraný kočárek, aby byl co nejlépe přizpůsoben Vašemu každodennímu životu.

Hmotnost

Když musíte kočárek často zvedat, je třeba zohlednit také jeho hmotnost, aby Vám nebyl příliš těžký při přenášení. V takovém případě upřednostněte konstrukčně lehčí kočárky.

Směr jízdy

Přejete si, aby Vaše dítě sedělo ve směru, nebo proti směru jízdy? Je to na Vás, jaký model vyhovuje Vám a zároveň je nejlepší i pro Vaše dítě. Některé korbičky jsou flexibilní a dají se namontovat v obou směrech.

Kola

Na různé povrchy jsou vhodná různá kolečka. Proto je důležité zohlednit povrch, po kterém budete s kočárkem primárně jezdit tak, abyste měli co největší pohodlí. Co se týká koleček, na výběr je velké množství jak materiálů tak velikostí. více

Rukojeť

Rukojeť by měla být výškově polohovatelná. Zajímavým řešením je také rukojeť na kloubech, která umožňuje změnu směru jízdy dítěte.

Sedačka

Na výběr jsou různé možnosti, jak nasměrovat korbičku, ve které dítě sedí. Korbička může být nasměrována ve směru jízdy nebo proti směru jízdy.Některé korbičky lze nasadit v obou směrech. Děti se při jízdě velmi rádi dívají dopředu. Pokud však ještě nemá dítě dostatečně vyvinuty krční svaly, doporučuje se, aby sedělo proti směru jízdy.

Údržba kočárku

Špína, štěrk a jiné drobné předměty se často usazují v těžko přístupných místech. Je důležité se pravidelně přesvědčit, zda nadměrná špína nezpůsobuje nefunkčnost koleček. Aby Vám kočárek sloužil dlouhou dobu, je třeba pravidelně čistit a mazat kolečka. Třeba zabránit nadměrnému přetěžování kočárku a občas ho třeba zbavit nahromaděných nečistot. vice

Naše nejlepší značky