SLEVY na výbavičku pokračují! 👶
SLEVY na výbavičku pokračují! 👶
UŽ JEN DNES
ušetříte až 1750 Kč!
00
Hod.
00
Min.
00
Sek.
Vybrat slevu

Průvodce koupí nosítka

Produktový rádce: Dětská nosítka

1. Dáváte přednost určitému typu?

V podstatě jsou dvě možnosti, jak můžete miminko nosit. Ve stabilním nosítku s bederním pásem je hmotnost optimálně rozmístěna a Vy i Vaše miminko si užíváte vysoký komfort při nošení. Na šátek na nošení dětí je potřeba si nejprve zvyknout a až poté se hodně maminek a tatínků těší z obzvláště úzkého kontaktu a přirozenějšího nošení.
Babytragen

Díky robustní konstrukci, podobající se batohu, je pohodlí při nošení miminek velmi vysoké. Skrze bederní pás je hmotnost optimálně rozložena po celých zádech. Nosítka jsou různě vybavena a navržena pro více věkových kategorií a příležitostí. Některá nosítka nabízejí tři možnosti nošení. Takže můžete své dítě nosit vepředu, na zádech nebo na boku.
Tragetuch

Šátky na nošení dětí mohou být individuálně přizpůsobeny potřebám dítěte. Řada technik vázání umožňuje nošení v různých polohách. Správným vázáním můžete podpořit držení těla, které se přizpůsobí aktuálním potřebám dle věku dítěte. S trochou praxe můžete šátek na nošení uvázat bez velkého úsilí.

Šátek na nošení: 2. Až do jaké váhy chcete své dítě nosit v šátku?

Podle váhy dítěte se určuje struktura a pevnost materiálu nosítka. Pro novorozence a děti do 15 kg mohou být použity elastické materiály, které krásně přilnou na těle. Pro těžší děti se hodí pevné tkané šátky.

Šátky do 15 kg:Elastické šátky dobře přiléhají na těle a díky materiálu se snadno zavazují. Vzhledem k pružnosti by se však šátek měl používat pouze do 15 Kg tělesné hmotnosti.

Šátky do 20 kg:Tkané šátky jsou díky svému zpracování a materiálu pevnější a tedy i stabilnější. Můžou se používat pro děti až do 20 Kg tělesné hmotnosti.

Naše nejprodávanější šátky na nošení


3. Oceníte nosítko, které roste spolu s dítětem?

Nosítka rostoucí spolu s dítětem se nechají snadno individuálně přizpůsobit na proporce nositele i dítěte a mohou být používány, i když dítě povyroste. Oproti tomu normální nosítka jsou obvykle použitelná pouze po určitý čas nebo hmotnost.

4. Máte nadprůměrnou výšku nebo silnější postavu?

Většina dětských nosítek je přizpůsobena na proporce nositele průměrné velikosti. V ideálním případě padne nosítko zároveň jak menším maminkám, tak i větším tatínkům. Pokud už od začátku hledáte dětské nosítko pro velmi vysokého nebo obzvláště silného nositele, jsou velmi důležité nastavitelné ramenní popruhy s maximální rezervou místa.

5. Jak chcete nosit své dítě?

S vhodným nosítkem můžete Vaše dítě nosit na břiše, na boku nebo na zádech. Některé modely jsou dokonce vhodné pro více možností nošení.
Nošení na břiše
Bauchtrage

Až do věku, kdy dítě samostatně sedí (7./ 8. měsíců), byste měla nosit Vaše dítě jen na břiše. Tak se Vaše dítě nachází ve fyzilogicky optimálním postavení, aniž by jeho vlastní váha tlačila na citlivou pánev. Dítě by mělo sedět čelem k Vám, tak aby byla zajištěna podpora hlavy a krku.
Nošení na boku
Hüfttragen

Nošení na boku je povoleno teprve ve chvíli, kdy dokáže Vaše dítě samovolně sedět. Tato poloha je často zvolena proto, aby nositeli ulehčila nošení. Díky podpůrnému bedernímu pásu nemusí nositel vybočovat pánev a tím uleví svým zádům.
Nošení na zádech
Rückentragen

Nošení na zádech je vhodné až když zvládne dítě samo sedět. V této poloze objevují děti okolní svět na zádech svých rodičů. Pro nositele jsou nosítka na zádech mnohem pohodlnější zejména v případě těžších dětí, zvlášť když uvážíme, že některá nosítka jsou konstruována až do 20 kg tělesné váhy.

Naše nejprodávanější nosítka


6. Upřednostňujete určitou značku?

V širokém sortimentu na pinkorblue.cz naleznete všechny vysoce kvalitní výrobce dětských nosítek a šátků na nošení dětí. Zkušenosti od příbuzných a přátel mají doslova cenu zlata. Nicméně jelikož je nošení velmi individuální zkušeností, měli byste konkrétní model vždy vybírat podle Vašich konkrétních osobních potřeb.
Manduca
BabyBjörn
Amazonas
Hoppediz
Cybex Gold
Maxi-Cosi
Thule
Safety 1st
Chicco
Britax Römer
Marsupi
Fillikid

7. Jaká cenová kategorie odpovídá Vašemu osobnímu rozpočtu?

Dětské nosítko doprovází Vás a Vaše dítě po mnoho měsíců. Se správným modelem Vám může nošení připadat snadné. Možná budete natolik přesvědčeni, že nakonec své milované dítě budete stále častěji přepravovat v nosítku a kočárek necháte stát v koutě. Vysoce kvalitní modely vynikají většinou silnější látkou a funkčními doplňky.

Nezapomeňte: Nošení je velmi osobní zkušeností a velmi závisí na postavě nositele, individuálních požadavcích a také na váze konkrétního dítěte. Náš kontrolní seznam Vám pomůže udělat správnou volbu!

Váš tým pinkorblue.cz

P.S.: Pokud máte další dotazy ohledně našich produktů, neváhejte se obrátit na náš zákaznický servis, kde Vám rádi poradíme. Kontaktovat nás můžete na naší bezplatné zákaznické lince 800 500 450 (Pondělí - Pátek: 08 - 16 hod) nebo nám napište na info@pinkorblue.cz.