-10% na kočárky & autosedačky
-10% na kočárky & autosedačky
Zkopírovat kód:
3KSWG6456
00
Hod.
00
Min.
00
Sek.
Využít kupón

Základní výbava

Nakupovat první výbavičku v radostném očekávání. To je skvělý pocit. Aby bylo při porodu všechno nachystané a mohli jste si užívat první dny ve třech, sestavili jsme pro Vás tipy ohledně první výbavy pro miminko.


Dobře oblečeno od hlavy až k patě

Právě u oblečení pro miminka je důležitá kvalita a funkčnost. Přirozeně by ale mělo oblečení také pěkně vypadat. Miminka nepotřebují na začátku mnoho. Každopádně se odlišuje první výbava podle toho, kdy se miminko narodí. V létě potřebujete jiné oblečení než v zimě. Abyste byli Vy a Vaše miminko vybaveni, nabízíme Vám tu seznam základní výbavy z oblasti módy.Základní výbava pro přebalování

Již před narozením se zabývají mnozí rodiče tématem přebalování. Co potřebuji na přebalování? Jak musí vypadat místo na přebalování? Které plenky jsou ty správné pro velikost a hmotnost mého miminka? A co bude, když budu muset přebalovat na cestách? My vám nabízíme několik věcí, které mohou být velmi užitečné. |


U novopečených rodičů se točí v prvních měsících všechno hlavně okolo přebalování a krmení miminka, když teď odhlédneme od mazlení se s miminkem. Bez správných výrobků pro péči byste byli v koncích. Aby bylo Vaše malé miminko stále čisté a šťastné, máme tu přehled nejdůležitějších potřeb. Péče o miminko se omezuje čistě na kočičí hygienu, dokud se pupík nezhojí. Teplou vodou omyjte obličej a oči dítěte pomocí žínky nebo jednorázové utěrky. Dbejte u očí na to, abyste je umývali zvenku dovnitř. Dbejte také na uši – mohou se za nimi po kojení schovávat zbytky mléka. Ty byste měli jemně odstranit pomocí žínky. Pak je možné umýt ruce, podpaží a nohy. Teď je čas na osušení. Ručník s kapucí ideálně chrání hlavičku. Miminka totiž ztrácí většinu tepla hlavou. Odpovídající masáží zad bude osušení hned zábavnější.

Pro dobrý start do života

Kojení miminka je velmi důležité v prvních 6 měsících. Mateřské mléko zásobuje Vaše miminko všemi důležitými výživovými látkami. Dítě tak získá silný imunitní systém a bude lépe chráněno před alergiemi. Kromě neustále dostupné stravy podporuje kojení také svazek mezi miminkem a mámou.
Bohužel to ne vždycky vyjde s kojením. To může mít různé důvody jako je stres nebo nemoc maminky, chybějící pomoc v porodnici nebo chybná technika miminka. Porodní asistentka Vám může eventuálně pomoci, protože zná triky, které pomohly při kojení už mnohým generacím. Když to ani nadále nevyjde, je třeba krmit z lahvičky. I když je mateřské mléko tím nejlepším pro Vaše dítě, obsahuje mléko v prášku v dnešní době všechny výživné látky, které dítě potřebuje k růstu.
Na cestování

Pro pohodové rodinné výlety

Po porodu strávíte pravděpodobně mnoho hodin s miminkem doma, ale i na cestování potřebujete vhodnou první výbavu pro miminko. Myslete na cestu z porodnice domů. Bez autosedačky nebo kočárku nepřevezete bezpečně miminko domů. I když bydlíte poblíž nemocnice, neměla byste se těchto věcí vzdát.
Pohyb a čerstvý vzduch jsou dobré pro Vás a Vaše miminko a jsou zdravé. Pro společné výlety a rychlé nákupy ve městě se hodí zejména autosedačky – vajíčka a kočárky s vhodným příslušenstvím stejně jako šátky na nošení dětí. Miminko tak máte stále s sebou a zůstáváte mobilní.
První vlastní říše

Již během těhotenství si dělají stávající rodiče hlavu ohledně zařízení dětského pokoje. Růžové stěny pro holčičku, modré dekorační prvky pro chlapce nebo prostě pestrý pokojíček. Zařízení prvního pokojíčku je jeden z nejnapínavějších momentů v době těšení se na miminko.Společně utvářet a vybavovat pokojíček dělá blížící se porod hmatatelnější. Abyste na nic nezapomněli, nabízíme Vám zde přehled nejdůležitějšího vybavení.Bezpečnost na prvním místě – vše pro bezpečnou domácnost pro dítě

Ochrana miminka má u rodičů nejvyšší prioritu. Vzhledem k tomu, že v domácnosti číhá spousta nástrah, měli byste včas začít se zabezpečením. Po narození by mělo být dítě zajištěno zejména proti pádu. Dítě by nikdy nemělo ležet bez dozoru na rodičovské posteli, přebalovacím stole nebo pohovce. Když dítě začne lézt, je tu potenciálně ještě více nástrah.


První hračka – něco výjimečného

Hračky jsou v našem článku až na posledním místě. Proč? Miminko potřebuje kromě tělesné péče zejména lásku svého okolí, aby se zdravě vyvíjelo. Hračky jak je známe nejsou pro dítě nezbytně nutné, protože dítě se umí zabavit i s běžnými každodenními věcmi. I přesto je smysluplné nabídnout dítěti bezpečné hračky pro miminko. U těch si můžete být jistí, že je dítě může dát do pusinky a mazlit se s nimi. Hrací hračka, mazlík a hračka do ruky jsou do začátku naprosto dostačující. Při každé návštěvě známých zásoby hraček téměř magicky vzrostou.

Pinkroblue.cz přeje všem stávajícím rodičům a novým občánkům skvělý a zdravý start do života. Užívejte si společný čas s Vašimi blízkými a dětmi, protože než se nadějete, děti Vám vyrostou.
S pozdravy Váš tým pinkorblue.cz