SUMMER OUTLET: 10% sleva na všechno*
SUMMER OUTLET: 10% sleva na všechno*
Pouze dnes:
DOVOL2690
00
Hod.
00
Min.
00
Sek.
Využít slevu

Základní výbava pro miminko

Přehled obsahu základní výbavy pro miminko

● Dětské autosedačky, kočárky a nosítka - základní výbava na cesty

● Přístavná postýlka, přebalovací pult atd. Jaké prvotní vybavení pokojíšku miminko potřebuje?

● Bezpečnost dítěte – počáteční bezpečnostní výbava.

● Jaké oblečení potřebuje novorozené miminko?

● Jaké počáteční vybavení potřebuji k přebalování?

● Co potřebuji ke kojení a krmení miminka?

Vše pro nejlepší start do života

Vzrušující pocit – termín porodu se blíží a období těhotenství pomalu končí. Plná očekávání čekáte na své miminko a neustále si kladete otázku: Myslela jsem na všechno? Nakupování kojeneckého vybavení je zábava a výběr je tak velký. Co ale Vaše miminko skutečně potřebuje a na co byste si měli dát pozor? Aby bylo k porodu vše připraveno a vy jste si mohli užít bezstarostný čas jako rodiče, dali jsme pro Vás dohromady přehled a tipy na téma základní vybava pro miminko.

Zde najdete seznam výbavy pro miminko

Kontrolní seznam pro základní výbavičku miminka

Od autosedačky po koš na plínky – naše kontrolní seznamy Vám poskytnou přehled o produktech, které potřebujete v každodenním životě s novorozencem. Abyste byli optimálně připraveni na období po porodu, sestavili jsme pro vás praktické kontrolní seznamy pro všechny oblasti základní výbavy, které si můžete zaškrtnout. Tímto způsobem zaručeně nic nezapomenete!

Základní výbava - dětský pokoj

Již v těhotenství začínají nastávající rodiče přemýšlet o zařízení dětského pokoje. Ať už jsou pokojíček a dekorace zařízeny v pastelově růžové nebo modré barvě, nebo dokonce jednoduše barevné, podtrhují radost z nového příchodu: zařizování prvního dětského pokoje je jedním z nejvíce vzrušujících okamžiků v době očekávání. Společné navrhování stěn a výběr roztomilého nábytku činí nadcházející narození hmatatelným.

Kontrolní seznam - dětský pokoj

První pokojíček

Nádherné dětské pokojíčky si můžete objednat jako kompletní pokoj, nebo nábytek poskládat jednotlivě. Kompletní pokoje pro miminka do sebe stylově dobře zapadají a většinou mají ten nejdůležitější nábytek v sestavě: postel, nebo kolébku, šatní skříň, přebalovací pult a někdy i poličku. Během prvních měsíců bude miminko spát pravděpodobně v ložnici rodičů. Přístavné postýlky jsou připevněny k posteli rodičů, takže můžete mít miminko blízko sebe i v noci. Abyste na nic nezapomněli, zde je přehled toho nejdůležitějšího vybavení.

PostýlkyPřístavné postýlkyMatraceSkříňěKolébkyPřebalovací pultyPrvní hračkyDekorace
Noční světla

Bezpečnost především - Pomoc pro každodenní život s miminkem

Bezpečnost miminka je hlavní prioritou rodičů. Vzhledem k tomu, že v domácnosti číhá mnoho nebezpečí, měli byste vše včas zabezpečit. Po narození by mělo být zajištěno zejména nebezpečí pádu. Novorozenec bude prvních pár měsíců téměř výhradně spát. Pro zajištění větší bezpečnosti a pohodlí v dětské postýlce jsou ideální hnízdečka. Chůvička  je zvláště praktická pro sledování, když Vaše dítě spí. Dítě by nikdy nemělo ležet samo na posteli rodičů, přebalovacím pultu nebo pohovce. Když se začne plazit, existuje pro Vaše dítě mnohem více zdrojů nebezpečí.

ChůvičkyDětské zábranyOhrádky

Výbava na cesty - první cesta

V prvních dnech po porodu strávíte pravděpodobně s miminkem nejvíce času doma, ovšem na cestách budete potřebovat také správné vybavení. Jen si vzpomeňte na cestu domů z nemocnice. Bez vajíčka, či kočárku Váš malý poklad bezpečně nepřevezete. I když bydlíte poblíž nemocnice, dbejte na bezpečnost.
Procházky na čerstvém vzduchu jsou dobré pro Vás i miminko, duševně i fyzicky. Dětské autosedačky a kočárky s odpovídajícím příslušenstvím a také šátky jsou vhodné zejména pro společné procházky, nebo rychlé nákupy ve městě. Díky tomu budete mít své děťátko stále u sebe a zůstanete v pohybu.

Na první pohodové rodinné výlety
NosítkaŠátky na nošení dětíPřebalovací taškyKočárkyGolfkyVozíky za kolo

Vše pro první dobrodružství

Dětská vajíčka Dětské autosedačkyReboarderGarance výměny

Jak najdu ten správný kočárek?

Asi největší námahou při koupi výbavičky pro miminko je kočárek. S tolika modely je často těžké udržet si přehled a najít ten padnoucí kočárek. Kombinované kočárky spojují funkčnost několika modelů v jednom a jsou obzvláště praktické. Golfkyjsou lépe ovladatelné a zabírají málo místa jsou ovšem vhodně až pro větší děti, které sedí. Nebo snad hledáte kočárek pro dvojčata či sourozence? Je jasné, že kočárek je nutné přizpůsobit individuálním potřebám. S naším průvodcem koupí kočárku můžete najít perfektní kočárek, který Vám bude nejlépe vyhovovat!

Bezpečně na cestách s dětskou autosedačkou

Dětská autosedačka je nejlepší způsob, jak Vaše dítě bezpečně přepravovat v autě. Dětská vajíčka jsou vhodná pro miminka do 13 kg a patří do skupiny autosedaček 0+ a i-size. V našem průvodci koupí autosedačky jsme shrnuli všechny informace o skupinách dětských autosedaček, směrech jízdy, základnách Isofix a mnohem více. Takto najdete tu správnou autosedačku pro Vaše potřeby.

Nosítka a šátky pro děti

Obzvláště oblíbená jsou dětská nosítkaašátky na nošení dětí. Své miminko máte nablízku a dopřejete mu pocit bezpečí. Zároveň máte volné ruce a můžete dělat například každodenní věci. V našem průvodci koupí nosítka se dozvíte vše o nosítkách a šátcích.

Roztomilá móda pro miminko

Výbavička kojeneckého oblečení - od hlavy až k patě

U dětského oblečení je obzvláště důležitá kvalita a funkčnost. Ale samozřejmě by oblečení také mělo vypadat roztomile. Miminka toho zpočátku moc nepotřebují. Počáteční výbavička se však liší podle toho, kdy se vaše miminko narodí. V létě potřebujete jiné oblečení než v zimě. Abyste byli Vy i Vaše miminko připraveni, zde je náš kontrolní seznam pro počáteční výbavu kojeneckého oblečení.

BodýčkaDětské topyDětské kalhotyDupačkyDopňky Sady

První Basic-móda

Seznam - letní móda

Vzdušná móda na léto

Seznam - zimní móda

Teplá zimní móda na studené dny

Výbavička pro přebalování

Již před porodem má mnoho rodičů starost s téma přebalování. Co potřebuji k přebalování? Jak by mělo přebalování vypadat? Které plenky jsou vhodné podle velikosti a váhy dítěte? A co když potřebuji vyměnit plenku na cestách? – U nás najdete odpovědi na všechny své otázky. Dobrá příprava je při přebalování zvláště důležitá. Před porodem byste měli mít připravenou přebalovací část s přebalovacím pultem,nebo komodou. To by mělo být chráněno před průvanem a hlukem, aby vaše dítě při přebalování nebyla zima a cítilo se příjemně. Během několika příštích měsíců strávíte přebalováním spoustu času, takže je obzvláště důležité, aby pro vás bylp vše pohodlné a zároveň funkční. Dbejte proto na to, aby byl přebalovací pult ve výšce šetrné k vašim zádům a byl v něm dostatek úložného prostoru na příslušenství k přebalování. Vše tak máte vždy po ruce. Užitečné je také mít poblíž koš na plenky

Seznam k přebalování

Vše pro suchý dětský zadeček
Přebalovací komodyZářičeKoše na pleny